Omezovače přetížení

Omezovače přetížení

Omezovače přetížení řady OP5 jsou určeny pro téměř všechny druhy jeřábů, ať už jako přetěžovák pro mostové jeřáby, portálové jeřáby, výložníkové jeřáby, kladkostroje, jeřáby se sklopným ramenem, jednonosníkové jeřáby, dvounosníkové jeřáby.

Řada OP5-1A je určena jako přetěžovák pro jeřáby s jedním zdvihem.

Řada OP5-2A je určena jako omezovač přetížení pro jeřáby se dvěma zdvihy na jedné kočce.

Řada OP5-SP je určena jako přetěžovací pojistka pro jeřáby se sklopným ramenem, např, stroje řady RDK apod.

Více informací

Řada OP5-3IN je určena jako omezovač přetížení pro výložníkové jeřáby s proměnnou nosností zdvihu.

Řada FORMATIC je určena jako omezovač přetížení pro jeřáby se dvěma či více zdvihy na dvou či více kočkách.

Jsou určeny pro spojení se snímačem síly na pevné lano řady SL, se snímačem síly v tělese ložiska lanového bubnu - snímač v ložisku bubnu, se snímačem síly ve vyrovnávací kladce a dalšími námi vyráběnými a dodávanými systémy pro omezení přetížení jeřábu.

Volitelné napájení od 10VDC až o 230VAC, výstupní reléové kontakty. Robustní kovové provedení do průmyslových podmínek.

Snímače síly na lano

Snímače síly na lano

Snímač síly na lano řady SL1 je určen jako snímač síly na pevné lano nebo jako snímač síly pod vyrovnávací kladku. Typ SL1 je určen pro lana od průměru 6 mm do průměru 18 mm. Typ SL2 je určen pro lana od průměru 19 mm do průměru 32 mm . Není to nosný prvek, je k lanu přichycen svorkou, která je součást snímače síly. Doplněk snímače síly řady SLK je ochranný kryt snímače. Slouží jako ochrana proti povětrnostním vlivům a proti mechanickému poškození snímače síly. Typ SLK1 je pro snímač řady SL1, typ SLK2 je pro snímač řady SL2. Snímače jsou určeny jak pro vnitřní, tak i pro venkovní použití. Je určen pro všechny přetěžováky řady OP5.