Měření sil

Firma FORMAT1 spol. s r. o.má vlastní strojní konstrukční a elektrotechnické oddělení, strojní a elektrotechnickou výrobu, provádí montážní činnosti. Jsme připraveni provádět konstrukci zařízení či úpravu stávajících zařízení, kde je potřeba měřit síla, ať už tahová, tlaková či jiná. Měření jsou dodávány zcela „na klíč" a to od dojednání požadované funkce, přes oměření stávajícího stavu předmětného zařízení přímo na místě, strojní konstrukci, elektrotechnické schéma a výrobu rozvaděčů, řídících a zobrazovacích jednotek, software až po konečnou montáž a zaškolení.

Provádíme standardní i zakázkové měření sil 

Měření od od 20 N do 5 000 kN (od 2 kg do 500 t). K dispozici je široká škála typů a nosností tenzometrických snímačů síly. Konstrukční přizpůsobení měřidla k dané měřené technologii lze provést jak se standardními mechanickými přípravky, tak lze připravit konstrukční dílce pro nestandardní měření sil. Měření provádíme i jednorázově.

Standardní měření sil

S využitím standardních mechanických dílců: pro tah závěsná kyvná oka, omega třmeny, pro tlak opěrné plochy, kulové vrchlíky apod. Zobrazení okamžité síly a špičkové síly (peak) na displeji. Možnost záznamu do xls tabulky.

Zakázkové měření sil

Je pro případy, kde se jedná o nutnost zhotovení přípravku umožňující vložení snímače síly do měřeného zařízení. Zde využíváme vlastních konstrukčních prvků (dílců) zhotovených na míru daného měření. Spočívá v konstrukčním přizpůsobení na míru. Další zpracování naměřených hodnot je rovněž možno provést na míru: časosběrný záznam, zjištění min. a max. měřené hodnoty, grafický výstup průběhu síly apod. Možnost záznamu do počítače. 

Máme širokou škálu měřících jednotek – přenosné bateriové, stacionární na 230 VAC, 12-24 VDC. Displej v provedení LED, LCD. Varianty jednotek s datovým výstupem do PC (RS232, RS485, USB), se záznamem na USB Flash paměť apod.

V případ požadavku nevahejte použít náš kontaktní formulář uvedený níže.

Níže si můžete prohlédnout výběr z našich mnoha realizovaných aplikací:

Měření síly napínání volejbalových sítí až do 50 kN.Měření přítlačné síly v lisu do 30 kN.
Neváhejte nás kontaktovat