O nás

O firmě

alternativaSpolečnost Format 1 spol. s r. o. (dále jen F1) byla založena v r. 1991. Sídlí v Křenovicích u Slavkova nedaleko od Brna. Zaměřuje se na výrobu vah a elektroniky. 

Historie

Společnost F1 byla založena s cílem vyvíjet, vyrábět a prodávat některé výrobky nejen z oblasti tzv. spotřební elektroniky, ale také určitý sortiment výrobků z oblasti tzv. průmyslové elektroniky.

Rozsáhlý sortiment výrobků

Ze široké oblasti elektronických výrobků pro běžnou potřebu jsou vybírány výrobky, které často potřebuje každý z nás buď doma, nebo na chatě, či chalupě, ve městě zrovna tak, jako i na venkově. Jsou to např. odháněče drobných hlodavců či jiných nepříjemných živočichů, včetně ptáků, kteří občas znepříjemňují náš život. Dále to jsou odstraňovače vodního kamene z vody, kterou odebíráme z veřejného vodovodu, nebo z vlastní studny. Neméně vyhledávané jsou i akustickosvětelné pomůcky pro osoby, které se potřebují naučit lépe v řeči rozlišovat krátké a dlouhé samohlásky a slabiky.

Mnohem širší je soubor zakázkových souborů pro průmysl. F1 systematicky řeší problematiku snímání a vyhodnocování tahových i tlakových sil ve všech možných oblastech průmyslu od lehkého a zpracovatelského až po těžký, kam lze zahrnout mj. i hutě a slévárny. F1 je postupně stále více uznávána jako profesionální firma, jejíž výrobky jsou nejen přesné a spolehlivé, ale jsou zabezpečeny i kvalitní údržbou, protože F1 svoje systémy nejen vyvíjí ve vlastním konstrukčním oddělení a vyrábí ve vlastních dílnách, ale u zákazníka i instaluje a udržuje, včetně prvotní a následných pravidelných kalibrací. Kvalita a spolehlivost některých importovaných komponent je ověřena mnohaletou zkušeností. F1 dodává omezovače přetížení výtahů, kladkostrojů, jeřábů aj. zdvihacích zařízení (dálen ZZ), monitorovací zařízení pro sledování pracovního vytížení ZZ, anemometry a antikolizní zařízení pro ZZ.

Za zmínku určitě stojí také nabídka sériově vyráběných vah všech druhů. F1 totiž nabízí nejen běžné váhy stolní , plošinové, závěsné, či tzv. počítací , ale i specielní váhy na vysokozdvižné vozíky, lopatové nakladače aj. stavební stroje, příp. i tzv. poduškové váhy pod auta a další.

Projekty:

FORMAT 1 spol. s r.o. - realizuje projekt č. CZ.01.1.02/0.0/0.0/18_215/0019062 s názvem „Vývoj nového vážního systému pro zefektivnění logistiky“. Cílem představeného projektu je navrhnou nové multifunkční respektive multiplatformové softwarové řešení vážních systém pro spediční firmy, tak aby bylo velmi jednoduše editovatelné, mohlo fungovat s vážními systémy různých výrobců a zejména bylo dostatečné flexibilní. Flexibilnost je nutnou podmínkou. aby si firmy mohli následně přizpůsobit software pro svoje vlastní specifické podmínky.  Tento projekt je financován za podpory Evropské unie z prostředků fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu.


 

Certifikáty:

ISO9001
ISO9001