Nápravové váhy

Nápravové váhy

Nápravové váhy jsou určeny jako váhy pod automobily, kdy se vozidlo váží po jednotlivých nápravách. Vážení může být statické - vozidlo při každém najetí nápravou na váhu zastaví, nebo dynamické - vozidlo přes váhu přejíždí pomalou rychlostí (do 5 km/h) bez zastavení. Vážení vozidel je při nápravovém vážení realizováno dvojicí vážních desek, přes které vozidlo přejíždí a vážním indikátorem, který sčítá zatížení jednotlivých náprav. Tato metoda je ideální pro vážení z důvodu přetěžování vozidel, jako mobilní váha v terénu. Přejezdové váhy lze využít jako orientační vážení. Pro přesné vážení či obchodní vážení je nutno mít vážní desku pod každým kolem vozidla. Vážení vozidel touto metodou je velmi snadné, za dodržení provozních podmínek v mnoha případech plně dostačující, cenově výhodnější, než mostová váha . Pro vážní sestavu je nutno vybrat dvojici vážních desek o vhodné velikosti a váživosti – v nabídce jsou ceny vždy za dvojici desek a k nim vážní indikátor. Vážní indikátor DWFKR je určen pro statické vážení, Vážní indikátor 3590KR09 pro dynamické vážení. Nájezdová váha je široce využitelná obzváště v terénních podmínkách.

Více informací

Neváhejte nás kontaktovat

Přejezdové váhy jsou určeny pro různé typy vozidel

K dispozici je široká škála velikostí a nosností. Je možné zvážit různé typy vozidel, od osobních aut či přívěsů až po kamiony či rozměrné stavební stroje. Nabízíme kabelové či radiové propojení s indikátorem. Váhy mají robustní, avšak lehké provedení. Jsou vybaveny madly pro snadné přenášení. Lze je dodat v i provedení STANOVENÉ MĚŘIDLO ("obchodní váha").

Detailní popis nápravových vah

  • Rozměry desky od 400 × 300 mm do 900 × 700 mm
  • Robustní konstrukce, zhotovená ze speciální hliníkové slitiny zaručující lehkost a současně vhodnost pro těžké pracovní podmínky, snímače síly z nerezi
  • V případě kabelového propojení je 10 m kabel zakončen konektorem s rychlým spojením se zvoleným indikátorem
  • Speciálně vulkanizovaná protiskluzová guma zespodu desky, pro optimální kontakt desky s vozovkou 
  • Vysoké rozlišení pro vnitropodnikové použití, krytí IP68 pro celou desku
  • Moduly pro výškové vyrovnání kol při nápravovém vážení, doplněné nájezdovou a sjezdovou rampou
  • Vážení pouze se dvěma deskami je určeno pouze pro vnitropodnikové technologické vážení
  • Desky jsou určeny pro obchodní vážení v těchto případech:
– v režimu "jednodeskovém" – tedy mimo vážení vozidel 
– v režimu "nápravová váha" – počet vážících desek je roven počtu kol vozidla