Odstraňovače vodního kamene, odvápňovače vody

Změkčete tvrdou vodu, která vám přitéká potrubím domů

Změkčete tvrdou vodu, která Vám přitéká potrubím domůNa většině území ČR se vyskytuje tvrdá voda, lidově sanejtr či sanýtr. Tvrdá voda teče do našich příbytků nejen vodovodním potrubím, ale čerpáme ji i pomocí čerpadel z vlastních zdrojů, jako jsou zahradní studny. Tvrdá voda nám může působit velké potíže. Neprojeví se ze dne na den, ale postupem času se může ucpávat vodní potrubí, ničí naše spotřebiče jako pračky, rychlovarné konvice a ohřívače vody, splachovadlo na WC protéká a voda teče a teče a s ní i korunky z vaší peněženky.

Jak nainstalovat odstraňovač vodního kamene řady OVK1 či OVK2? To se dozvíte ZDE

Naštěstí dnes existují účinné metody, jak tvrdou vodu změkčit. Zapomeňte na změkčovače, které jsou zbytečně drahé, a na změkčení vody v domácnosti si pořiďte odstraňovač vodního kamene . Tento přístroj pracuje s využitím elektromagnetického pole a zamezí usazeninám, aby ucpávaly vaše potrubí. Odstraňovač vodního kamene postupně pročistí i staré trubky a váš odpad bude opět jako nový. Odstraňovač se hodí k využití pro váš dům, či byt, stejně tak jej využijete i na chalupě nebo zahradě, kde může voda ze studní páchat škody.

Více informací

Odstraňovač vodního kamene

Účinným pomocníkem na vodní kámen je elektronický odstraňovač vodního kamene, nejlépe v kombinaci s doporučovaným filtrem mechanických nečistot typu FC300 .

Změkčovač vody na potrubí lze vybrat ve třech provedeních podle tvrdosti vody: OVK1 , OVK2 , OVK3. Poslední jmenovaný typ je ideální pro studny, kde je tvrdá voda. Ta způsobuje nadměrný výskyt vodního kamene. Vodní kámen postupně zanáší vodovodní potrubí, čímž snižuje jeho světlost a dále se usazuje v bojlerech, pračkách apod. Vyskytuje-li se u vás doma tvrdá vápenitá voda, změkčete vodu ze studní či vodovodního řádu tímto zařízením na vodní kámen. Princip jak fungují výše uvedené změkčovače vody je tento: Proměnné elektromagnetické pole způsobuje vysrážení solí, které byly ve vodě rozpuštěny do miniaturních, okem nepostřehnutelných krystalků. Ty se již nikde neusazují a nevytváří tak vodní kámen. Navíc pozvolným narušováním struktury již existujícího vodního kamene dochází k obnovování původní světlosti potrubí, fungují tedy jakoby rušič vodního kamene.

Doporučeným doplňkem tohoto odvápňovače vody je filtr mechanických nečistot, který mimo těchto vápenatých krystalků zachycuje i kal, rez vodní sliz. Optimální ochrana praček, splachovadel, bojlerů apod. Nenechte vodní kámen zničit vybavení vašeho domu, zahrady či chalupy.

Panímáma zanaříká, odpad opět neodtíká,
Trubky čistí, potrubí prožene,
Odstraňovač vodního kamene