Jak nainstalovat OVK1 či OVK2

Zde Vám v několika jednoduchých krocích poradíme, jak správně nainstalovat odstraňovač vodního kamene OVK1 a OVK2:

   1. Zkontrolujeme, zda balení obsahuje vlastní přístroj, kabel zakončený banánky, napájecí adaptér, 2 stahovací pásky a 2 samolepící pásky.        


    2. Přístroj instalujeme na přívodní potrubí do domu či bytu, za vodoměr, před bojler. Pro tento účel potřebujeme alespoň cca. 15cm volné vodovodní trubky pro instalaci kabelu přístroje řady OVK.
Kabel s banánky nejprve několikrát volně omotáme okolo trubky a první závit si zajistíme jedním stahovacím páskem. Ponecháme cca. 15 cm kabelu volného, abychom jej pak mohli připojit do přístroje OVK.


    3. Poté omotáváme kabel okolo trubky, závit vedle závitu, natěsno, aby vznikla cívka o minimálně 14 závitech (více závitů není na škodu).    4. Opět si ponecháme cca. 15 cm volného kabelu pro připojení do přístroje OVK a poslední závit zajistíme druhou stahovací páskou.    5. Banánky kabelu zapojíme do zdířek na boku přístroje OVK.

  
    6. Připojíme konektor síťového adaptéru do zdířky zezadu OVK. Vlastní přístroj umístíme na vhodné místo poblíž cívky vytvořené kabelem. Anebo využijeme samolepící pásky pro přichycení vlastního přístroje na trubku či jiné vhodné místo


    8. Zasuneme adaptér do zásuvky 230VAC.


    9. Tímto je přístroj nainstalován. Blikající LED dioda signalizuje správnou funkci přístroje.