Mechanická ochrana proti ptactvu, elektronické odpuzovače a plašiče ptáků

Ochraňte svoji úrodu před náletem ptáků

Ochraňte svoji úrodu před náletem ptáků Ptáci jsou sice součástí přírody, ale jejich výskyt je na některých místech, například ve skladu potravin, v obilních silech či u chráněných památek, nežádoucí. Efektivní ochranou před náletem holubů, vlaštovek, vrabců a jiných opeřenců, je použití plašičů. A jsou dokonce místa, například letiště, kde výskyt ptáků, zejména větších dravců jako káně či orel, může ohrozit bezpečnost lidí. Jak je tedy vidět, plašiče na odehnání ptáků jsou v některých případech nezbytné. 


 
  • Potřebujete poradit? Přečtete si naše rady v poradně v textu Jak vybrat odháněč ptáků. 
  • Máte zájem stát se naším distributorem? Klikněte na tohoto průvodce, v němž se dočtete, jak postupovat. 

Více informací

Plašení ptáků – mechanické i elektronické

Odháněče ptáků (holubů, špačků, vlaštovek, ...) mohou být mechanické, nebo elektronické. První typ doporučujeme k ochraně památek, soch a fasád před holuby. Mechanické zábrany zabrání usedávání ptáků a tedy znečištění trusem. 

Druhý typ elektronické rušičky – je velmi účinný především pro ochranu zateplení budov. Zabrání vyklování děr do tepelné izolace. Je to účinné a ekologické řešení. Ptáky nezabíjí, pouze odhání. Stejně tak vám poslouží, když nechcete, aby si u všeho okna udělaly hnízdo vlaštovky. Akustické plašiče holubů a jiných ptáků na rozdíl od mechanických odháněčů nekazí pohled na budovu. Na druhou stranu jsou dražší než mechanické zábrany a vyžadují přívod elektřiny.   

Elektronické odháněče jsou účinnou ochranou proti drobnému ptactva a díky nim zemědělci nepřijdou o úrodu. Plašič ptáků neboli ptákoplaše zamezí výskytu okřídlenců ve výrobnách a skladech potravin, ochrání stavební materiál, odežene ptáky ze stadionů a jiných sportovních ploch. S plašiči ptactva se vám již nestane, že vaši úrodu sklidí místo vás vrabci, špačci nebo jiné druhy ptáků a vám zůstanou jen holé větve.