Jak vybrat lapač hmyzu

Už máte dost pisklavého bzučení komárů a much? Řešením je si pořídit elektrický lapač hmyzu. Rozdělují se na tyto dvě skupiny:

Jak fungují lapače hmyzu s vysokonapěťovou mřížkou? 

Hmyz je lákán namodralým světlem ze zářivek lapače (komáři, vosy, octomilky a další otravný hmyz letí ke světlu). V okamžiku, kdy dosedne na kovové mřížky uvnitř lapače, je usmrcován vysokým napětím (cca 3,7kV). Poté padá na misku, která je na dně uvnitř lapače. Jsou to typy řady CAPTURE.

Hubiče hmyzu s vysokonapěťovou mřížkou vybírejte podle velikosti a tedy i přibližné účinné plochy, ze které je schopen hmyz vychytat. Účinná plocha je dána především dosvitem zářivek (tedy jejich výkonem).

Jak se zbavíte hmyzu pomocí lapače s lepící fólií? 

U lapačů s lepící fólií je hmyz opět lákán namodralým světlem ze zářivek lapače (hmyz letí ke světlu). Jakmile se dotkne lepící fólie, přilepí se. Je to princip "staré dobré" osvědčené mucholapky, s tím, že hmyz je lákán k fólii světlem, což výrazně zvyšuje její účinnost.

Lapače komárů s lepící fólií volte podle vodotěsnosti lapače. Pokud hodláte hubič používat doma či v jiném suchém prostředí, postačí klasické provedení, konkrétně se jedná o typy  MG20 či IGLUCN. Pokud jej potřebujete instalovat do vlhkého prostředí (chlévy, vlhké sklepy, výrobny potravin apod.), doporučujeme volit vodotěsný typ ITRAP30, který má elektrickou část s krytím proti vlhkosti a prachu (IP65).