Jak vybrat lapač hmyzu

Hlavní rozdělení elektrických lapačů hmyzu je na tyto dvě skupiny:U lapačů s vysokonapěťovou mřížkou to funguje takto:
Hmyz je lákán namodralým světlem ze zářivek lapače (hmyz letí ke světlu). V okamžiku, kdy dosedne na kovové mřížky uvnitř lapače, je usmrcován vysokým napětím (cca. 3,7kV). Poté padá na misku, která je na dně uvnitř lapače. Jsou to typy řady CAPTURE.
U lapačů s lepící fólií je hmyz opět lákán namodralým světlem ze zářivek lapače (hmyz letí ke světlu). Jakmile se dotkne lepící fólie, přilepí se. Je to princip "staré dobré" osvědčené mucholapky, s tím, že hmyz je lákán k fólii světlem, což výrazně zvyšuje její účinnost.

Lapače s vysokonapěťovou mřížkou pak již vybereme jen podle jeho velikosti a tedy i přibližné účinné plochy, ze které je schopen hmyz vychytat. Účinná plocha je dána především dosvitem zářivek (tedy jejich výkonem).

Lapače s lepící fólií pak zvolíme podle vodotěsnosti lapače. Pokud hodláme lapač používat doma, či jiném suchém prostředí, postačí klasické provedení, tedy typy  MG20 či IGLUCN. Pokud jej potřebujeme instalovat do prostředí vlhčího (chlévy, vlhké sklepy, výrobny potravin apod.), doporučujeme volit vodotěsný typ ITRAP30, který má elektrickou část s krytím proti vlhkosti a prachu (IP65).
Neváhejte nás kontaktovat