Jak nainstalovat plašič

Zde Vám v několika jednoduchých krocích poradíme, jak správně nainstalovat odháněč, plašič, odpuzovač krtků hryzců, hrabošů OdKH2:

 1. Zkontrolujeme, zda balení obsahuje vlastní přístroj (černá nádoba), uzavírací černé víko, držák baterií (u nového přístroje se nachází vložen v přístroji).
   

 2. Zkontrolujeme, zda máme 6 ks nových baterií typu „C“.

 3. Uchopíme držák baterií a vložíme do něj těchto 6 baterií. Pozor na polaritu!

  Držák baterií s bateriemi vložíme dovnitř přístroje.

 4. Připojíme konektor na kablíku do zdířek na držáku (má jen jednu správnou polohu, nelze otočit) a zatlačením zaklapneme do konektoru

 5. Víko položíme na přístroj a utáhneme. Utažení víka je podstatné, protože až po utažení je nádoba zcela vodotěsná.

 6. Rýčem vyhloubíme jamku průměru cca. 20-30cm, do hloubky max. cca. 30cm. Jamku je ideální vyhloubit přímo v místě krtiny.

 7. Do jamky vložíme přístroj OdKH2 tak hluboko, aby na povrch vyčnívalo pouze víčko přístroje. Okolí přístroje zasypeme zpět vykopanou hlínou a řádně udusáme. Je nezbytné, aby hlína měla s přístrojem co největší kontakt. Udusání hlíny tedy musí být řádně provedeno.

 8. Nyní je přístroj správně instalován. Účinná plocha odhánění krtků, hryzců, hrabošů je cca. do 400m2 od přístroje (cca. 20x20 m).

 9. Doporučujeme prvních cca. 14 dnů od instalace přístroje kontrolovat udusání hlíny okolo přístroje a zadupávat případně ještě nově vzniklé krtiny. Účinnost přístroje se samozřejmě neprojeví ihned v den instalace, ale výsledky lze pozorovat již cca. po 10-14 dnech.