Plašící kalendář – vyzrajte na hlodavce, ptáky a krtky

Březen – přilétají vlaštovky

Vlaštovky si mohou stavět hnízda u okraje střechy a znehodnocovat vaši fasádu. S plašičem ptáků přesunete jejich působiště pryč od vašeho domu a ochráníte svůj majetek.

Duben – s příchodem jara nastává sezona pro stavební firmy

Pro krátkodobou ochranu stavebního materiálu, ale i budoucí ochranu fasád domů, mostů a kulturních památek kupujte ultrazvukové plašiče ptáků a mechanické zábrany proti usedání ptáků na domy.
Ptáky je třeba plašit i ve městech, přemnožení holubi rádi hnízdí na balkonech a lodžiích a přítomnost člověka jim nevadí. Plašiče ptáků a mechanické zábrany proti ptákům se proto hodí i pro obyvatele panelových domů.

Květen – hlásí se jaro a krtkové na zahradě ryjí první krtince

Příroda se probouzí a s ní i krtci. Krtek vaši zahradu zničí nejen esteticky, ale poškodí i kořeny rostlin pod povrchem půdy. Braňte se proti krtkovi. V květnu je nejvhodnější doba k nákupu ultrazvukového odpuzovače na krtky, který ochrání vaši zahradu až do podzimu.

Červen – krtek ohrožuje vaše zrající jahody, špačkové a vrabci dělají nálety na třešňové sady

Vlastníte-li třešňový sad, v červnu je nejvhodnější doba ochránit třešně před nálety ptáků. Ultrazvukové plašiče ptáků se budou hodit i v nadcházejících měsících. 
Pole s jahodami může navíc ohrozit krtek. Odpuzovače krtků vám vypudí krtky daleko od vašich jahod. Při sběru jahod již také nemusíte zakopávat o nevzhledné krtince.

Červenec – pryč s nálety ptáků na ovoce

Během léta dozrává sladké ovoce, a pokud se na něj vrhnou ptáci a naklovají je, máte po úrodě. Doporučujeme tomu už s předstihem zabránit a pořídit plašič ptáků. 

Srpen – stále je teplo, ale myši se již nyní chtějí zazimovat

Myši cítí nadcházející podzim a hledají místo, kde přečkají zimu. Pokud ještě nemáte plašiče myší, na konci léta je nejvhodnější doba k jejich zakoupení. Používejte plašiče myší a zamezte myšímu nastěhování do vaší chaty, garáže, stodoly, sklepa či půdních prostor.

Myš na půdě – pomůže plašič

Září – plašiče ptáků v tomto období střeží švestkové sady

Na sklonku léta zrají šťavnaté švestky. Mnozí z nás si rádi pochutnají na švestkovém kompotu, povidlech nebo slivovici. Ochraňte úrodu švestek před špačky a vrabci pomocí ultrazvukového plašiče ptáků.
Od září do listopadu je také izolace domů vystavována většímu nebezpečí. Ptáci v tomto období ničí tepelné izolace domů častěji než v létě.

Říjen – kuny se stahují do aut

Podzim dělá s kunami divy. Neví, kam se schovat, a proto rády vlezou i do motoru auta. Zbavte se kun s plašiči hlodavců. Řešit překousané kabely auta v mrazu by jistě nikoho nepotěšilo. Kupujte plašič kun určený přímo k instalaci do motorových vozidel.

Listopad, prosinec – v mírné zimě i krtek ryje

Pokud je mírná zima, krtek vylézá k povrchu i v chladném počasí a ryje a ryje. Proto můžete nechat krtkoplašič zapnutý i přes mírnou zimu. Odpuzovačem na krtka můžete potěšit i vaše příbuzné a přátele. K Vánocům jim podarujete plašič na krtka, aby si pak v létě užívali zahradu bez krtinců.

Krtek v zahradě – pomůže plašič