Jak nainstalovat plašič kun OdH1 tichý či slyšitelný

Připravili jsme jednoduchý návod, jak správně nainstalovat odháněč, plašič, odpuzovač myší, kun, krys, lasiček či potkanů řady OdH1 (tichý či slyšitelný) :

    1. Zkontrolujte, zda balení obsahuje vlastní přístroj (černá krabička) OdH1. 

Jak nainstalovat plašič kun OdH1 tichý či slyšitelný

    2. Zkontrolujte, zda máte připraveny baterie typu „C“ (pro zamýšlený provoz na baterie), nebo síťový adaptér pro provoz s napájením ze zásuvky 230VAC.    3. V případě provozu na baterie pomocí šroubováku či podobného předmětu otevřete zadní kryt přístroje a vložíte do přístroje těchto 6 baterií. Pozor na polaritu!
V případě provozu na síťový adaptér zapojíte konektor adaptéru do zdířky v přístroji.


    4. V případě provozu na síťový adaptér zasunete adaptér do zásuvky (anebo vidlice prodlužovačky) 230VAC.    5. Nyní již přístroj vyluzuje zvuky. V případě tichého provedení jsou to „neslyšitelné“ ultrazukové vlny, v případě slyšitelného provedení občas uslyšíte vysoký tón.

    6. Přístroj umístíme do rohu místnosti či chráněného prostoru. Vhodné místo je cca 20–30cm nad zem, čelní stranou otočený do prostoru. Před přístrojem nesmí stát žádný tlumič zvuku, jako např. seno, textilie, skříň apod.

Jak nainstalovat plašič kun OdH1 tichý či slyšitelný


    7. Nyní je přístroj správně instalován. Účinná plocha na odhánění myší kun, krys,lasiček či potkanů je do 100 m² od přístroje (cca 10×10 m). Účinnost přístroje se samozřejmě neprojeví ihned v den instalace, ale výsledky lze pozorovat již po 10–14 dnech.