Jak odstranit vodní kámen? Pomůže elektromagnetický odstraňovač

Mnozí jste se s tím již setkali. V potrubí se postupně usazuje vodní kámen v podobě bílého povlaku, který zmenšuje průtok potrubím. Po čase proto bývá nutné potrubí vyměnit. Vodní kámen navíc snižuje účinnost a životnost bojleru, karmy, pračky, myčky či varné konvice. Ničí se vodovodní kohoutky, na sprchové zástěně jsou nevzhledné kapičky vodního kamene… Jak vám ale ukážeme na příkladech našich zákazníků, tato situace má řešení. S odstraněním vodního kamene z potrubí a se změkčením vody pomůže elektrický změkčovač vody.

Jak odstraňovače vodního kamene konkrétně pomohly? 

Nejlepší odpovědí jsou recenze našich zákazníků: 

„Čerpám vodu ze studně, která je velmi tvrdá a také obsahuje velmi jemný písek. Od té doby, co používám odstraňovač vodního kamene a filtr mechanických nečistot, nemám žádné potíže s ucpáváním trysky ve splachovači na WC ani jiné usazeniny vodního kamene na vodovodních pákových bateriích a ve sprchovém koutu. Pračka, myčka i rychlovarná konvice jsou bez viditelných usazenin. Manželka, která si dříve vozila vodu na zalévání pokojových kvítek z Brna, si současný stav nemůže vynachválit, rostlinky krásně prospívají.”

„V mém rodinném domku vodní kámen začal po patnácti letech ucpávat vodovodní potrubí a zanášet ohřívač užitkové vody. Přístupné kovové potrubí ve sklepě jsem proto vyměnil za plastové a na přechod do kovového potrubí vedeného ve zdech jsem umístil odstraňovač vodního kamene a filtr mechanických nečistot. Toto jednoduché a nenákladné řešení, které pracovně nazývám ‚Konečná úprava upravené vody’, vřele doporučuji. Po dvou letech, co zařízení provozuji, mi z kohoutku teče skutečně změkčená voda (snadno to poznáte například při koupání, také káva chutná mnohem lépe) a po vodě nezůstávají rezaté skvrny. Když jednou za rok měním vložku filtru, vždy s úžasem pozoruji, kolik usazenin vytěsněných z vody odstraňovačem vodního kamene filtr zachytil.”

Rozpouštění vodního kamene rychle a levně

Jak z předešlých řádků vyplývá, problém s tvrdou vodou řeší cenově dostupné a snadno instalovatelné odstraňovače vodního kamene. Ty rozpouštějí již usazený vodní kámen a zároveň zabraňují vzniku nových minerálních usazenin. Provádějí tzv. změkčování vody elektronickou nikoli chemickou cestou.
Odstraňovače se instalují na hlavní přívod (mají velmi nízký elektrický příkon 2 W) na potrubí (plastové i kovové). Navine se vodič a připojí do elektroniky a postupným elektromagnetickým polem odstraňuje vodní kámen z vodovodního potrubí. K montáži jsme sepsali přehledný návod. Uvolněný vodní kámen zachytí sítka na konci kohoutků – perlátory. Nebo je možné za námi vyráběný změkčovač vody instalovat filtr mechanických nečistot, který zachycuje uvolňující se vodní kámen.
 

Jak odstranit vodní kámen? Pomůže elektromagnetický odstraňovač