Jak se od sebe liší digitální závěsné váhy pro HOBBY

Pokud budete potřebovat vážit břemena o hmotnosti do 20–50 kg, pak máme na výběr několik digitálních závěsných vah: 

Závěsné váhy vhodné pro občasné vážení

Digitální kapesní váha typ KK50 je jednoduchá a velmi lehká váha určená na občasné zvážení kufru či zavazadla. Její přínos oceníte při převozu batožiny v letadle (hmotnost batohu si zvážíte ješte doma či na hotelu, ne až v letištní hale, kdy je již obvykle pozdě...). Tato kapesní váha má malý LCD displej a madlo určené pro uchycení do dlaně. Svojí konstrukcí není příliš vhodná na velmi časté vážení. Napájení je na malou knoflíkovou baterii CR2032.

Obdobné určení má i digitální závěsná váha na kufry typ SF911. Tato váha je o něco robustnější než typ KK50 a má větší a podsvětlený displej. Napájí se na 2 mikrotužkové baterie. Tím je logicky dán i její o něco větší rozměr. Má však sklopné (zásuvné) madlo, čímž se její rozměr dá částečně zmenšit.

Digitální váhy určené pro častější vážení

Na častější vážení i pro časté domácí použití je určena elektronická závěsná váha typ KYPS. Velmi oblíbená je u rybářů, chovatelů na vážení krmení, králíků, slepic apod. Ocení ji i kutilové. Napájí se na 2 mikrotužkové baterie. Má funkci HOLD, tedy po ustálení zavěšeného břemene údaj na displeji zůstane zobrazen i po sundání břemene z váhy.

Pokud chcete opravdu robustní a odolnou váhu v kovovém provedení, tak volte typ OCS. Je to váha určena i pro občasné profesionální použití v lehčích podmínkách. Napájí se na 3 tužkové baterie. Dolní hák je volně sundávací, displej je dobře čitelný a je podsvětlený.

Váhy pro vážení těžších břemen

Jestliže potřebujete zvážit těžší břemena o hmotnosti od 60 do cca 600 kg, jsou na výběr tyto typy digitálních vah:
  • OCS až do 300 kg, 
  • CR do 200 kg, 
  • OCS-S1 do 500 kg či až do 1000 kg,
  • DR-600 do 600 kg. 

Typ OCS byl již popsán o pár řádků výše. Je to váha určena i pro občasné profesionální použití v lehčích podmínkách.

Tenzometrická váha (mincíř) typ CR je obdoba váhy OCS, má však plastové pouzdro a displej není podsvětlený. Napájí se na 3 tužkové baterie.

Tenzometrická závěsná váha (mincíř) typ OCS-S1 je již poloprofesionální robustní váha. Naprostá výhoda této váhy je její malá výška. Při zavěšení mezi hák zdvihadla a břemeno snižuje výšku zdvihu jen minimálně, o cca 243 mm. Napájí se na 4 tužkové baterie. Má dolní hák s pojistkou a robustní horní oko.

Závěsná jeřábová váha typ DR-600 je rovněž díky robustní konstrukci určena pro poloprofesionální použití. Napájená je z vestavěného akumulátoru. Má dálkové ovládání a velký LCD podsvětlený displej.