Jak se od sebe liší jednotlivé mechanické váhy

Přestože obecně jsou mezi zákazníky oblíbenější digitální váhy, někteří preferují mechanické váhy a v našem sortimentu máme k dispozici tyto typy: 

  • WL-C2 až do 200 kg, 
  • C-3 až do 300 kg, 
  • H-200 až do 250 kg, 
  • C-5 do 20 kg.

V čem se jednotlivé typy mechanických vah (kromě ceny) liší?

WL-C2

Toto je velmi jednoduchá závěsná váha. Je vhodná pro domácí použití pro občasné vážení.
Je oblíbená na vážení krmení, vážení půlek prasat, pro zakrádkáře i drobnější chovatele.
Mechanika váhy neumožňuje příliš přesné vážení, proto i dílek u této váhy je poměrně hrubý. Ale pro použití v domácnosti obvykle postačí. Vzhledem k přijatelné ceně je její využití pro hobby a domácnost postačující.
Těleso váhy je zhotoveno z prolisovaného plechu. Ciferník váhy je z jedné strany. Vzhledem k jejímu mechanickému provedení však není příliš vhodná pro velmi časté používání, obzvláště ne pro průmyslové podmínky.

C-3

Tato mechanická váha má oproti WL-C2 výrazně robustnější provedení. Těleso váhy je zhotoveno z hliníkové slitiny. I vnitřní mechanika váhy je již na vyšší úrovni a umožňuje tedy poměrně přesné vážení. Ciferník váhy je z jedné strany.
Její použití je již vhodné nejen pro domácí hobby použití, ale využívá se často i v průmyslových nepříliš náročných provozech.

H-200

Jedná se o robustní mechanickou váhu s ciferníkem z obou stran. Ciferníkvelký průměr, což umožňuje jemnější dělení a tedy i lepší čitelnost z větší vzdálenosti. Její použití je vhodné nejen pro domácí hobby použití, ale využívá se často i v průmyslových nepříliš náročných provozech. Je vhodná do obchodů jako kontrolní váha pro větší nosnosti.

C-5

Tato závěsná mechanická váha s miskou se dobře upotřebí v obchodech jako kontrolní váha. Ciferník je z obou stran.
Miska se závěsem je samostatná, váhu lze tedy používat i bez misky.