Pachový ohradník na záchranu srnčat - STOP SRNČATŮM - 250 ml

Dostupnost:obvykle do 3 týdnů
Pachový koncentrát obsahuje účinnou pachovou látku, která odpuzuje srny a zabraňuje v kladení srnčat na loukách a do travních porostů. Záchrana srnčat pachovým ohradníkem je založena na metodě prevence. S pachovým ohradníkem již nemusí brigádníci a dobrovolníci procházet pole před senosečí. Pachové ohradníky ročně zachrání tisíce srnčat před posekáním.
Pachový ohradník na záchranu srnčat a proti srnkám.
Pachový ohradník PACHO-LEK STOP srnčatům je osvědčenou pomůckou na záchranu srnčat v době senoseče. Koncentrát odpuzuje srnky od kladení mláďat do vysokých travních porostů.
Použití a dávkování pachového koncentrátu
Pachový koncentrát injektujte vždy do nosiče BIO10 ve 3 bodech po dobu 1 vteřiny. Pachový ohradník na záchranu srnčat aplikujte v konkrétním období od 20.4 do 15.5., kdy srny vyhledávají vhodná místa pro kladení mladých srnčat.
Zapachování travnatých porostů koncentrátem pachového ohradníku na záchranu srnčat můžeme provádět dvěma metodami, které se dělí podle data aplikace.

Metoda PREVENCE - Použití pachového ohradníku v období vyhledávání místa pro kladení srnčat do konce dubna
Na základě informací farmářů a pěstitelů o travních porostech, polích s vojtěškou nebo jetelem, které jsou určeny ke sklizni, vypracujte plán pro postupné zapachování. Zvolte nejvyšší bod na vašem pozemku a z něho postupně postupujte, každých 40 m položte na povrch louky nosič BIO10 s pachovým koncentrátem, takto postupujte po celém pozemku louky na obě strany. Na 1 ha pozemku bude potřeba 9 nosičů. Zapachování provádějte do konce dubna, výhodou je, že travní porost je nízký a pozemek k ochraně je tak přehledný.
Dle referencí myslivců a zemědělců, dosahují výsledky metody PREVENCE v období před kladením i 100% účinnost záchrany srnčat.
Metoda RYCHLÁ AKCE - Postup aplikace v období těsně před senosečí
Aplikaci „RYCHLÁ AKCE“ aplikujte na místech, kde nebyla použita pachová ochrana metodou „PREVENCE“. Pachový koncentrát aplikujte přímo na porost nebo zem, koncentrát je plně šetrný k přírodě a nemusíte se bát jakékoliv kontaminace. Aplikaci provádějte jeden až tři dny před senosečí, koncentrát tak má dostatečnou účinnost aby přinutil srnu k odvedení srnčete.

Při manipulaci s koncentrátem pachové látky vždy používejte ochranné pomůcky!
Objem balení pachového koncentrátu: 250 ml
Skladování: Skladujte v suchém prostředí při teplotách od +5°C do +25°C
Upozornění: Láhev musí při skladování stát dnem dolů
Další podrobné informace o složení pachového koncentrátu naleznete v Bezpečnostním listu. V přesné metodice instalace pachových ohradníků se dozvíte vše pro správnou aplikaci u silnic a dálnic. V metodice záchrany srnčat se dozvíte vše pro správnou aplikaci preventivního pachového ohradníku na záchranu srnčat při senoseči.
Zeptejte se nás
Po-Pá6:30-16:00
Státní svátky-zavřeno-