OdKH2 Plašič krtků, odháněč krtků, hryzců, hrabošů

Dostupnost:Skladem
Výrobce:Format 1 spol. s r.o.
Proč nakupovat u nás
Kontaktujte nás
Doporučujeme

Akustický elektronický odháněč krtků, hryzců a hrabošů. Jedná se o ryze český produkt s dlouholetou tradicí na trhu (od r. 1991) vyráběný přímo u nás ve firmě FORMAT1 spol. s r. o. Verze OdKH2 je druhým, vylepšeným modelem oblíbené řady OdKH. Velmi spolehlivý, výkonný, za dobu více jak 29 let ověřený mnoha zákazníky. Neškodný jak pro člověka a domácí hospodářská zvířata.

Přístroj vytváří pro škůdce nepříjemné zvukové prostředí, škudci postupně opustí chráněný prostor. Přístroj je tedy naprosto humánní, nezabíjí zvířata, neškodí jim, pouze jim znepříjemní pobyt v chráněném prostoru, tedy odhání. Nevyužívá žádných chemických přísad vkládáných do půdy. Je vodotěsný, baterie se nachází rovněž v tomto vodotěsném prostoru, tedy i v případě jejich poškození (vytečení) není nijak znečištěna okolní půda.

Jak OdKH2 odhání:

Přístroj vydává zvukové vlny, které jsou nízké frekvence. Frekvence zvuku se zcela náhodně mení, jak ve své výšce, tak v čase. Je tedy nenávykový! Je to z důvodu, že jeden trvalý tón si škůdce postupně zvykne a přístroj pak přestává být účinný.

Přístroj je prostorově objemný (velká objedná nádoba), aby docházelo k rozeznění nízkých zvuků (basový reproduktor je rovněž velký a objemný, jinak by nízké tóny nepřenesl).

Síla zvuku je intenzívní, pro velký dosah. Proto je přístroj napájen 6 bateriemi řady "C", které vydrží přístroj napájet celou sezónu (cca. 6 měsíců). Z důvodu požadovaného velkého akustického výkonu přístroj OdKH2 napájíme na baterie, ne na solární článek, který by v této velikosti nebyl schopen dodat potřebný výkon.

Do volného prostoru (ven z půdy) se z přístroje zvuk již prakticky nešíří, je izolován dvojitým víčkem.

Jak se přístroj OdKH2 instaluje:

Podrobný popis instalace i s fotografiemi si můžete přečíst ZDE.

Jak pro zahradu větší než 400m2?

Máte-li zahradu větší než 400m2, lze tuto větší plochu obsáhnout přemísťováním přístroje. Např. týden jej ponecháme instalovaný v jedné části zahrady, poté jej přemístíme na týden do druhé části zahrady a poté jej vrátíme zase zpět atd. Využívám tedy určitě „setrvačnosti“ jeho působení. Toto lze provádět na max. 2 místech instalace přístroje. Pro ještě větší zahradu je nutno pořídit přístrojů více.

Náhradní díly a příslušenství:

Lze dokoupit náhradní držák na baterie, a samotné baterie.

Technické údaje:

Účinost na:krtky, hryzce, hraboše
Zvuky:náhodně přelaďované v čase i frekvenci, nepravidelně dlouhé slyšitelné tóny s nepravidelně dlouhými přestávkami
Účinná plocha:cca. 400m2, tedy vzdálenosti cca. 12 m od přístroje, neboli kružnice průměru cca. 23m
Napájení:6ks baterií řady "C" (R14, "střední monočlánky").
Životnost baterií:cca. 6 měsíců
Rozměry:137 mm (průměr) x 235 mm (v)
Hmotnost bez baterií:0,45kg
Instalace:do půdy
Okolní teplota:-20°C až +60°C (baterie dle parametrů daného výrobce)
Prostředí:venkovní, přístroj je vodotěsný
Země původu:Česká republika
Zeptejte se nás
Po-Pá6:30-16:00
Státní svátky-zavřeno-