Nejčastější dotazy k plašičům

Neškodí odpuzovače domácím zvířatům (pes, kočka, králík...)?

Ne. Frekvence přístrojů jsou v takovém rozsahu, který těmto zvířatům již není nepříjemný a tudíž na ně nereagují (nevykazují nervozitu, neplaší se, nejsou pdráždění apod.).
Jsou dokonce vhodné i do voliér pro chov exotického ptactva, kde jsou využívány pro problémy s krmivem a následně hlodavci, bez vlivu na chované ptactvo.

Nebude mě zvukově rušit plašič na krtky OdKH2 v zahradě?

Ne. Po instalaci přístroje do země je vyzařování zvuku do volného prostoru minimální, veškerý zvuk se šíří v zemi. Přístroj má navíc dvojité víčko (částečnou zvukovou izolaci). Pro úplný „komfort“ lze na odháněč jednoduše nahrnout hromádku hlíny (pozor na najití přístroje na podzim, pak si jej označte), čímž vyzařování zvuku zcela zamezíte.

Lze jedním plašičem na krtky OdKH2 obsáhnout plochu větší, než 400m2?

Ano. Máte-li zahradu větší než 400m2, lze obsáhnout větší plochu přemísťováním přístroje. Např. týden jej ponecháme instalovaný v jedné části zahrady, poté jej přemístíme na týden do druhé části zahrady a poté jej vrátíme zase zpět atd. Využívám tedy určitě „setrvačnosti“ jeho působení. Toto lze provádět na max. 2 místech instalace přístroje. Pro ještě větší zahradu je nutno pořídit přístrojů více.

Lze jedním plašičem na myši obsáhnout více místností?

Ne, případně spíše ne. Zvuk (i ultrazvuk) se přes stěny šíří velmi špatně, to znamená, že účinnost odpuzovače ve vedlejší místnosti bude výrazně nižší, spíše minimální. Samozřejmě záleží na typu stěny, případně možnost pootevřených dveří, otvorů apod. Ale my doporučujeme použít jeden přístroj v rámci jedné místnosti, druhý přístroj pro druhou místnost.

Bude mě rušit odpuzovač v místnosti, kde bydlím?

Při použití „tichého“ provedení přístroje nebude. Je čistě ultrazvukový, tedy lidskému uchu neslyšitelný.

Můžete zaručit, že přístroj dané zvíře odežene na 100%?

Ne. Naprosto stoprocentní účinnost nemůže zaručit žádný přístroj na světě. Existuje mnoho metod, jak vypudit krtka, odehnat myš apod. Žádná z těchto metod ale nikdy nebyla a není stoprocentní. Je však prokázáno, že akustické odháněče mají ze všech metod jednu z největších účinností. V případě naprosté nespokojenosti s funkcí přístroje, po vyzkoušení všech našich doporučení, zaručujeme vrácení peněz za zpětné vrácení přístroje do 90 dnů od jeho zakoupení.Zpět na výpis článků