Slaměná podestýlka ABSORFYT, 14 kg

Dostupnost:do 3 - 5 dnů

Univerzální podestýlka vyráběná pouze v ČR a to pouze ze suché pšeničné slámy, která se za vysokých teplot a tlaků lisuje do formy jemného granulátu ve frakci do 10 mm. Procesem výroby je podestýlka tepelně ošetřena teplotou 90 °C. Takto vysoká teplota bezpečně zničí mikroorganizmy a patogenní bakterie, které jsou potencionálním zdrojem chorob.

Český výrobekČESKÝ VÝROBEK
 

100% PŘÍRODNÍ

 

VYSOKÁ ABSORPCE TEKUTIN

VYSOKÁ SAVOST
- Jedna z nejvyšších schopností absorpce tekutin (více jak 400 %).
- Podestýlka díky této své vlastnosti mnohonásobně déle vydrží.

Před použitím je potřeba důkladně vyčistit toaletu/klec/terárium po staré podestýlce. Naplňte toaletu/klec/terárium rovnoměrnou asi 3 cm vrstvou. Pravidelně odstraňujte znečištěnou část podestýlky a následně doplňujte odebrané množství novou podestýlkou Granofyt. V případě potřeby vyměňte kompletně celou podestýlku.
Absorfyt pro drůbežárny: Na 1 m2 je zapotřebí 1 - 1,5 kg Absorfytu. Po celé hale vytvořte rovnoměrnou vrstvu podestýlky (1 až 1,5 cm). V průběhu chovu se podestýlka doplňuje pouze na mokrá místa. Pro lepší klima se výrazně mokrá místa odstraní a doplní novou podestýlkou.
Absorfyt pro chov skotu, prasat, koz apod.: Na 1m2 budete potřebovat 6-8 kg Absorfytu. Vytvoříme rovnoměrnou vrstvu podestýlky o výšce 5-7 cm. Výkaly a výrazně mokrá místa se odstraní a doplní novou podestýlkou.
Absorfyt i pro domácí zvířata: Absorfyt je ideální volbou pro morčata, králíky, fretky, činčily.
VHODNÉ PRO:
HYPOALERGENNÍ ÚČINEK:
Výrobním procesem ošetřeno teplotou 90 °C - likvidace nežádoucích mikroorganizmů. Podestýlka je vlivem působení tepla při zpracování slámy zbavena jak prachových částic, tak nežádoucích mikroorganizmů, které mnohým koním způsobují zdravotní potíže. Vyrobeno ze 100% kvalitní pšeničné slámy – zdravotně nezávadný a ekologický produkt. Neobsahuje žádná pojiva, těžké kovy a chemické příměsi

Podestýlka vhodná pro všechna domácí a hospodářská zvířata, nejoblíbenější u koní, koz, ovcí, prasat, drůbeže a i u drobných hlodavců.
Snadná skladovatelnost, manipulovatelnost a přeprava podestýlky:
• Podestýlka je k dispozici v pytlích po 14 kg
• Na objednávku lze zajistit v žocích (Big Bagy) obsahujících 580 či 980 kg nebo 1100 kg steliva.
• Podestýlku lze také dopravit jako "volně loženou".
Snížení odpadu o 80 %:
• Jelikož se odklízejí jen tuhé výkaly (zbytek podestýlky propadne místovacími vidlemi zpět) a vyloženě mokrá místa, výrazně se snižuje objem hnoje.
• Podestýlka sestává z přírodní slámy, navíc v nadrcené podobě, tudíž se velmi snadno rozkládá na kvalitní humus.
• Navíc PH je (na rozdíl od dřevěných hoblin a pilin) neutrální, tudíž jako hnojivo neokyseluje půdu.
Rychlé a snadné místování: 
• Denní údržba sestává z odstraňování tuhých částí a vyloženě mokrých míst (ta výrazně ztmavnou) a tudíž zabere 2-5 min.
• Doplňování podestýlky se provádí jen jednou za několik dní.

Zeptejte se nás
Po-Pá6:30-16:00
Státní svátky-zavřeno-